5 problemów, gdy chodzi o układ kart w pokera i jak je rozwiązać

1 – Granie za dużo rąk

Granie za dużo rąk

 Jednym z głównych błędów, jakie popełniają nowi gracze, jest poczucie, że muszą grać każdą ręką. Mogą się niecierpliwić, czuć się pominiętymi w akcji lub nie chcą wyglądać słabo przed swoimi przyjaciółmi. Możliwe też, że po prostu nie wiedzą nic lepszego. Każdy Jack, Queen, King lub Ace wygląda dobrze, jeśli nie rozumiesz dobrego wyboru ręki startowej.

Problem gdy chodzi o układ kart pokera polega na tym, że trafisz na flopie tylko w niewielkim ułamku sekundy i nawet jeśli trafisz na flopie, trudno powiedzieć, czy twoja ręka jest najlepsza. Dopóki nie zrozumiesz, jak grać poza kartami, najczęściej będziesz grał w oparciu o to, co otrzymujesz i jeśli jesteś zaangażowany w zbyt wiele pul, kolejna rzecz, o której wiesz, że wszystkie twoje żetony znikną.

2 – Gra na podstawie strachu

Gra na podstawie strachu

Podczas gdy niektórzy początkujący grają z lekkomyślną rezygnacją, wielu gra ze strachem. Nie grając wielu rąk, nowi pokerzyści często boją się popełnić błąd lub po prostu boją się przegrać. Z tego powodu będą się składać, dopóki nie dowiedzą się, że mają niezwyciężoną rękę. Strach może również przejawiać się w paranoi, gdzie gracz zakłada, że każdy agresywnie obstawiający musi mieć potworną rękę (często określaną jako „potwory pod łóżkiem”), a oni spasują wszystkie, oprócz najlepszych możliwych rąk. Jedynym sposobem na pokonanie tego jest zalogowanie się przy stolikach pokerowych i ćwiczenie ufania swoim instynktom.

3 – Zaangażowanie się w rozdanie układ kart poker

Zaangażowanie się w rozdanie układ kart poker

Ze względu na konkurencyjny charakter pokera początkujący uważają, że poker jest jak inne dyscypliny sportowe, w których „rezygnacja” jest uważana za coś złego. Chociaż nie powinieneś grać biernie gdy chodzi o układ kart w pokera, poker nie jest podobny do innych sportów i często jest to poprawna gra do spasowania. Kiedy zaczynasz grać w pokera, łatwo jest emocjonalnie dołączyć do rozdania. Może to być ręka przed flopem, taka jak para w kieszeni lub para na flopie. Zostajesz w rozdaniu, ponieważ nie chcesz zostać blefowany z puli lub wyglądasz słabo – lub dlatego, że zawodnik w tobie mówi, że nie ma sposobu, aby wygrać, jeśli spasujesz. Niestety, przez ciągłe sprawdzanie zakładów nigdy naprawdę nie wiesz, gdzie stoisz w rozdaniu, dopóki nie jest za późno.

4 – Niewłaściwe rozmiary zakładów

Niewłaściwe rozmiary zakładów

Ten jest przede wszystkim związany z grami bez limitów i limitów puli. Zrozumienie, w jaki sposób prawidłowo obliczyć swoje zakłady w tych grach, aby manipulować akcją, wiąże się z doświadczeniem gry w pokera. Jednak takie powszechne błędy bukmacherskie, które początkujący zazwyczaj popełniają, są łatwe do naprawienia. Nowi gracze często podbijają lub zakładają się na skrajności – czyli za mało lub za dużo. Typowymi tego przykładami są podniesienie minimalnej gry przed flopem w grach bez limitu, gdy jest kilku graczy, którzy weszli już do puli lub podbijają 5x-6x w ciemno, gdy pierwszy raz wchodzisz do rozdania.

Miss-sizing zakładów również występuje po flopie. Początkujący postawią minimalną kwotę z dużymi rękami (dwie pary lub set), gdy w rozdaniu jest wielu graczy, którzy mogą tanio dobrać lepszą rękę. I odwrotnie, mogą również obstawiać, aby „chronić” swoją rękę. W większości przypadków są one niepoprawne. Idealnie, w pokerze, chcesz postawić kwotę, która maksymalizuje, ile możesz wygrać i minimalizuje, ile możesz stracić.

5 – Gonienie

Gonienie

Podobnie jak w przypadku nr 3, początkujący często będzie trzymał rękę z nadzieją, że pojawią się inne karty, które mogą poprawić rękę. Może to obejmować losowanie proste i kolor, ale także sprawdzanie zakładów w celu sparowania asa lub drugiej karty dla dwóch par. Wezwanie do remisu niekoniecznie jest błędem, właściwie gdy chodzi o układ kart w pokera, ale błędem, który często popełniają początkujący, jest pogoń za niewłaściwymi pot odds. Chociaż możesz trafić karty, które potrzebujesz w jednym konkretnym rozdaniu, jeśli przegrywasz bez odpowiednich kursów, stracisz pieniądze na dłuższą metę.

Post Author: Alfreda Kava